Uczniowie naszej szkoły latem uczestniczyli w zajęciach Szkoły Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego a także odwiedzili zaprzyjazniony z naszą szkołą Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Szkoła Języka i Kultury Polskiej jest jednostką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (powstałego w 1918 roku), który za panowania reżimu komunistycznego był jedyną prywatną szkołą wyższą w całym bloku wschodnim. Przez 44 lata swojego istnienia Szkoła nawiązała kontakty z wieloma instytucjami zagranicznymi. Obecnie stałą współpracę prowadzi, między innymi z naszą szkołą a także University of Wisconsin, University of New Hampshire, Fundacją im. Tadeusza Kościuszki, Institut für Auslandsbeziehungen, DAAD.
Nauczyciele mają przygotowanie akademickie oraz wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Szkoła Języka i Kultury Polskiej uczestniczy w państwowym systemie udzielania certyfikatu znajomości języka polskiego. Jest znakomitym miejscem nauczenia się języka polskiego i poznania ponad tysiącletniej kultury Polski.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie to największa uczelnia publiczna po wschodniej stronie Wisły gdzie od ponad 74 lat pełni funkcję kulturotwórczą i opiniotwórczą oraz wnosi istotny wkład w budowanie gospodarki opartej na wiedzy. Do chwili obecnej UMCS ukończyło ponad 239 tys. absolwentów. UMCS prowadzi kształcenie na 11 Wydziałach w Lublinie oraz Wydziale Zamiejscowym w Puławach, na 80 kierunkach studiów oraz blisko 250 specjalnościach.
Zgodnie z najnowszym raportem „Studenci zagraniczni w Polsce 2017” Fundacji Edukacyjnej Perspektywy nasz Uniwersytet znalazł się na 1. miejscu w Polsce w kategorii „umiędzynarodowienie uniwersytetów”, osiągając tym samym najwyższy współczynnik umiędzynarodowienia – 6,72%. Tym samym UMCS zajmuje najwyższą pozycję wśród czołowych szkół wyższych w całej Polsce, z łączną liczbą 1600 studentów zagranicznych. Plasujemy się również na 1. miejscu wśród uczelni publicznych w kształceniu studentów z Ukrainy.
Uniwersytet wyróżnia unikatowy, zlokalizowany w centrum miasta kampus studencki, na który składają się: budynki dydaktyczne, kluby, obiekty sportowe oraz kulturalne. Możemy poszczycić się 9 akademikami, w których oferujemy ponad 2500 miejsc o wysokim standardzie i dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Studenckie życie kulturalne toczy się wokół Akademickiego Centrum Kultury Chatka Żaka oraz Inkubatora Medialno-Artystycznego. Funkcjonują tam nowatorskie media uniwersyteckie o charakterze informacyjnym oraz edukacyjnym: Akademickie Radio Centrum oraz Telewizja Akademicka TV UMCS.
Nasi uczniowie po dwu tygodniowym pobycie w Lublinie powrócili z nową wiedzą i wieloma zaprzyjaznionymi kontaktami z młodzieżą z całego świata.
Ostatnie Komentarze